אתרים מומלצים חנוכה - המכללה האקדמית הרצוג
       

Font Size

Cpanel

אתרים מומלצים חנוכה


בית המדרש הוירטואלי של ישיבת הר עציון, אלון שבות

באתר בית המדרש הוירטואלי אפשר למצוא חומרים על חג החנוכה. לדוברי האנגלית יש מאמרים רבים העוסקים במשמעויות החג ובהלכותיו מאת ראשי הישיבה ור''מים.
בארכיון בית המדרש אפשר להגיע למאמרים רבים בעברית בנושא החנוכה. 

מכללת קיי - מומלצים לחנוכה 

דף פרשת השבוע של אוניברסיטת בר אילן

בדף פרשת השבוע ישנו מדור של מאמרים בנושא חנוכה. מאמרים נוספים אפשר למצוא בהקלדת מילת החיפוש 'חנוכה' באיזור החיפוש שבראש הדף.

בית המדרש (המקוון) של ישיבת בית אל

כאן אפשר למצוא 19 קישורים למאמרים ולשיעורים בבית המדרש המקוון של ישיבת בית-אל. המאמרים הם מאת רבני הישיבה ומופיעים בגרסת וורד, וחלקם בגרסת שמע ואפילו בווידיאו.

חיבה - מוסיקה יהודית (MP3)

חנוכה באתר דעת

בדף החגים באתר דעת יש הפניות לחומרים רבים בנושא החג.
הנה מבחר קטן:

 

 

 מן המקורות - האגף לתרבות תורנית

האגף לתרבות תורנית של משרד החינוך מביא לגולשים רשימה של מקורות לחג החנוכה. המקורות הן מן המקרא, התורה שבעל פה, מאת דמויות תורניות לאורך הדורות ואף מהוגי דעות של הדורות האחרונים.

חנוכה באתרי סנונית

בימים ההם בזמן הזה - חנוכה באתר ''גלים''

אתר חנוכה של גלים מתמקד בסיפור ההיסטורי של החג. הסיפור ההיסטורי מוצג מנקודות מבט חדשות. בין הפעילויות: מבוך דילמות המאפשר להיכנס לנעליהם של מי שחיו בימי אנטיוכוס, ומאפשר להבין את האילוצים של היהודים שחיו באותה תקופה, סיפור חנוכה לילדים בשמונה צעדים, בלוויית קובץ קול, הסברים על סביבונים ושעשועון צירופי לשון. 

כלים שלובים
 

באתר המיוחד למורים מבית סנונית תוכלו להעלות פעילויות משלכם לרשת ולהעזר בפעילויות ובתכנים שהעלו מורים אחרים בנושאים מגוונים. לחצו על הקישור ל'מאגר המשאבים', הכניסו את מילת החיפוש 'חנוכה' ותמצאו עשרות פעילויות, קישורים, עבודות, שאלונים ותמונות לשימושכם החופשי.

חנוכיות
 - תמונות והסברים על חנוכיות עתיקות. האתר מלווה בפעילות.

חנוכה
ב''תופסים גלים''

פעילויות במתמטיקה באווירת החנוכה .

לאור המנורה 
- גלגולו של סמל.  

באתר זה תלמדו על המנורה - סמלה של מדינת ישראל ואחד הסמלים העתיקים של העם היהודי. תוכלו ללמוד כאן על מקורותיו של הסמל ואף לבקר בתערוכה וירטואלית. את ההסברים מלווים איורי קומיקס. אתר זה הוא חלק מתכנית 'גלים' ופותח בשיתוף מוזיאון ישראל.

על חנוכה מתוך
הספרייה הוירטואלית של מט''ח

מהספרייה הוירטואלית של מט''ח אפשר להגיע להרבה מאוד מידע על החג. לפניכם מבחר קטן: 

 חנוכה באתר ''שיטים'' של מכון החגים הקיבוצי

האתר נכתב מתוך תוך תפיסה ייחודית של מכון החגים הקיבוצי המדגישה ערכים הומניסטיים במסורת ישראל. (למידע נוסף על מכון החגים הקיבוצי לחץ כאן).
באתר החנוכה תמצאו מקורות מידע, שירים, שעשועים, סיפורים ועוד ועוד.

מאגר תמונות של חנוכיות

מרוץ הלפיד ? עמלנט

באתר החנוכה של עמלנט אפשר להשתתף בפעילות העוסקת בחנוכה בשמות הרחובות בערינו, בקרבות החנוכה, אתרי טיולים ועוד. באתר מרוכזים גם קישורים לאתרים רבים העוסקים בחג.

חנוכה ברשת אמי''ת

באתר זה תמצאו מידע ופעילות בנושא החג: הרקע ההיסטורי, מצוות החג, שמן, חנוכיות, מתכונים, שעשועונים, מנהגי עדות, שירים ועוד ועוד ועוד.

חנוכה במט''ר - מדע וטכנולוגיה ברשת

גם המורים לטכנולוגיה ולמדעים יכולים ללמד תכנים של חנוכה במקצועות ההוראה שלהם. בנושא החנוכה מופיעים הדפים הבאים: